Bizi takip edin

Hi, what are you looking for?

TEKNOLOJİ

Skoda Enyaq Coupe Tanıtıldı

Škoda, tam elektrikli Enyaq iV’nin başarısının ardından ürün gamını zarif bir coupe SUV modeliyle genişletti.

Dünya prömiyeri gerçekleştirilen Skoda Enyaq Coupe iV, sportif hatlarıyla birlikte elektrikli otomobil dünyasına daha duygusal bir tasarım teması getiriyor. Bununla birlikte Skoda ilk kez tamamen elektrikli Enyaq iV ürün gamına RS versiyonu da ekliyor. Atletik ve zarif çizgileriyle öne çıkan Enyaq Coupe iV, aynı zamanda geniş bir yaşam alanı da sunuyor. 180 PS-299 PS arasında dört farklı güç çıkışına, iki farklı batarya boyutuna sahip Enyaq Coupe iV, arkadan itişli veya dört çeker olarak tercih edilebiliyor. WLTP normlarına göre 545 kilometreye kadar menzil sunan yeni model hızlı şarj kapasitesine de sahip.

4 FARKLI GÜÇ ÇIKIŞI VAR

Yeni modelin ürün yelpazesi, 62 kWs batarya ve 180 PS güç çıkışına sahip Enyaq Coupe iV 60 ile başlıyor. Ürün gamının en üzerinde ise daha büyük batarya ve ön aksa ikinci bir motor bulunan Enyaq Coupe iV 80x ve Enyaq Coupe RS iV bulunuyor. Modelin en performanslı versiyonu Enyaq Coupe RS iV 299 PS güç ve 460 Nm tork üretiyor. Bu yeni sportif versiyon, aynı zamanda markanın ilk tam elektrikli Škoda RS’i oldu. RS versiyonu, her zaman olduğu gibi daha dinamik sürüş ile birlikte siyah tasarım detayları ve RS logoları ile öne çıkıyor.

RÜZGAR DİRENCİ 0.234 CD

Škoda’nın tamamen yeni elektrikli coupe’si, zaten başarılı olan Enyaq iV’nin rüzgar direnci katsayısını daha da iyileştirerek 0.234 cd’ye düşürdü. Enyaq Coupe iV bu sayede çok daha yüksek seviyede bir verimlilik sunuyor. Düşük direnç ile birlikte daha uzun menzil kat edebiliyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilen çeki demiriyle 1,400 kg’ye kadar olan römorkları 8 derece eğime kadar çekebilme kapasitesine sahip. Çevreci Enyaq Coupe iV, daha sürdürülebilir materyaller kullanılarak geri dönüştürülmüş PET şişelerden ve yeni yünden yapılmış koltuk döşemelerine ve ekolojik olarak ağartılmış deriye sahip.

Yorum yazın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

NOSTALJİK TEST

2012 yılında İtalya'da Misano Pisti'nde Audi'nin süper otomobili R8'in Plus versiyonunu kullanmıştım.

NOSTALJİK TEST

2010 yılının haziran ayında makyajlı Mazda6 modelini kullanmak için Barselona'ya gitmiştim. Mazda'nın orta sınıftaki modeli hakkındaki görüşlerimi merak ediyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

NOSTALJİK TEST

2008 yılında yeni çıkan Mitsubishi Lancer EVO X’u İspanya-Granada’da test etme fırsatı bulmuşum. Bakalım efsane ralli otomobilinin son yol versiyonu ile ilgili neler dikkatimi...

NOSTALJİK TEST

2008 yılında Renault’un çevre ile ilgili projelerinin tanıtımı için Paris’e gitmiştik. Bütün tanıtım sırasında benim en çok dikkatimi çeken devrim niteliği taşıyan tamamen elektrikle...

Copyright © 2020