Bizi takip edin

Hi, what are you looking for?

SÜRÜŞ İZLENİMİ

Citroen C5 Aircross

Makyajlı Citroen C5 Aircross’u Fransa’nın Nice kentindeki lansmanında kullanma fırsatı bulduk.

Citroën C5 Aircross SUV yollara çıktığı ilk günden bu yana 85 ülkede satışa sunulurken, 245 bini Avrupa’da olmak üzere 325 bin adedin üzerinde satış başarısı yakaladı. Ülkemizde de son 3 yılda 16 binin üzerinde kişinin tercih ettiği Citroën C5 Aircross SUV, gerçekleşen kapsamlı makyajlandırmadan sonra iddiasını daha da güçlendirdi. 130 HP gücündeki 1.5 litrelik BlueHDi dizel ve 180 HP’lik 1.6 litrelik PureTech motor seçenekleriyle satışa sunulan yeni Citroën C5 Aircross SUV’un her iki motor seçeneğinde de EAT8 8 ileri otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor. Citroën C5 Aircross’ta 3 farklı donanım seçeneği sunuluyor.

DAHA KESKİN ÇİZGİLERE KAVUŞMUŞ

Daha modern ve güçlü bir tasarıma kavuşan yeni C5 Aircross SUV, yuvarlatılmış hatların yerini daha keskin hatlara bırakan Citroën’in yeni tasarım dilini benimsiyor. Ön bölüm, daha dikey ve modern olacak şekilde yeniden yorumlanmış. Yeni C5 Aircross, gündüz sürüş farlarından ayrılan yeni marka logosuyla da dikkat çekiyor. C5 Aircross, logonun bir krom şerit aracılığıyla gündüz sürüş farlarına kadar uzandığı ürün gamındaki diğer modellerden ayrışıyor. Logo krom yerine siyah lake olarak ön cephede yer alırken, gerçekleştirilen titiz çalışma ile logo için ızgaranın ortasında daha fazla alan yaratılmış. Logo ve V şeklindeki ışık imzası, özenle tasarlanan kaliteli siyah lake şeritle ızgaranın alt kısmı boyunca vurgulanıyor. Yeni Citroën kimliğinin karakteristik özelliği olan V şeklindeki LED gündüz sürüş farları piyano tuşu tasarımına sahip. Izgaranın altındaki hava girişinin yeni tasarımı, yeni C5 Aircross SUV’un ön cephesini görsel olarak genişletiyor ve ona daha güçlü bir duruş kazandırıyor. Yeni C5 Aircross SUV, 230 mm yerden yüksekliği, 720 mm’lik lastik çapları, tavan rayları ve Airbump® ile güven veren SUV özellikleri sergiliyor. Yeni C5 Aircross SUV, dış ortam ışığına bağlı olarak koyu maviden siyaha dönen derin ve şık bir mavi olan yeni Gece Mavisi dışında Metalik Beyazı, Sedefli Beyaz, Siyah, Platin Gri, Çelik Gri olmak üzere farklı gövde renkleriyle sunuluyor. Yeni renkler, ön hava girişlerinde ve Airbump®’ta da uygulanıyor. Parlak Siyah, Koyu Krom, ve Enerjik Mavi olmak üzere yeni C5 Aircross SUV’un SUV karakterini ve şıklığını vurgulayan üç yeni Renk Paketi bulunuyor. Ayrıca Feel Bold donanım seviyesinden itibaren sunulan çift renkli siyah tavan ve siyah tavan rayları aracın şıklığını güçlendiriyor. 

KLASİK CITROEN KONFORUNU SUNUYOR

C5 Aircross SUV’un iç tasarımına da daha dinamik ve rafine bir görünüm kazandırılmış. Yeni C5 Aircross SUV, ön konsol üzerinde süzülüyor gibi görünen ve daha modern bir yolcu kabini görünümü sağlayan 10 inçlik yeni bir dokunmatik ekranla donatılmış. Bu yeni ve daha büyük ekran, iklimlendirme kumandalarına doğrudan erişim işlevi ve daha okunaklı yapısıyla kullanım kolaylığını iyileştiriyor. Havalandırma ızgaraları artık ekranın altında yer alırken, keskin ve yatay bir tasarımla modernize edilmiş. Ayrıca tamamen kişiselleştirilebilir 12,3 inçlik dijital gösterge paneli; navigasyon haritası, aktif sürüş destek sistemleri gibi tüm temel ve kişiselleştirilebilir bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına getirip, sürüş güvenliğini destekliyor. Yüksek ve geniş orta konsol, otomatik vitesli versiyonlarda daha ergonomik bir kumanda düzeninin altını çizen ve krom detaylarla zenginleştirilen siyah deri efektli kumaşla modernize edildi. Bu bölümde; yeni e-Toggle vites seçici, Grip Control işlevini de kapsayan yeni bir sürüş modu seçim düğmesi yer alıyor. Orta konsol ayrıca 2 USB girişi ve kablosuz şarj özelliklerine sahip olan büyük bir depolama alanını da bünyesinde barındırıyor. Yeni C5 Aircross SUV, yeni C4  ile kullanıma sunulan yeni nesil Citroën Advanced Comfort® koltuklarla donatılmış. Koltuğun merkezinde yüksek yoğunluklu köpük, ekstra 15 mm köpük tabakası ve özel bir konstrüksiyon ile Citroën Advanced Comfort® koltuklar, görsel konfor, oturma konforu ve sürüş konforu açısından, ayrıca zamanla sarkmaya karşı dirençli özel köpük yüzey sayesinde uzun vadede en iyi çözümü sunuyor. Sürücü ve ön yolcu için daha da gelişmiş bir konfor seviyesi sunmak üzere ısıtma ve masaj işlevleri de devreye giriyor. Ayrıca, üstün konfor ve kalite seviyesini vurgulamak için çok özel renk ve malzeme seçenekleri sunuluyor. Koltuklar, orta donanım seviyesinde modern kumaş, Shine donanım seviyesinde yeni yumuşak yüzeyli Alcantara ve ayrıca üst seviye delikli deri seçenekleriyle sunuluyor. Kolçaklar ve orta konsol yeni siyah deri efektli kumaş ile ve ön konsol ise yeni siyah deri efektli malzemelerle kaplanıyor. Modernize edilen dört yeni Advanced Comfort ambiyansı daha zarif, dinamik ve kaliteli bir ortam sunuyor. Tüm ambiyanslarda; koltukları, kapı panellerini ve ön konsolu son derece zarif bir şekilde yeni mavi dikişler süslüyor. Citroën’e özel Progressive Hydraulic Cushions® süspansiyon, yol bozukluklarını özenle filtreliyor ve gerçek “uçan halı” etkisi ile yolcuların mutlak konfor içinde seyahat etmelerini sağlıyor. 

GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ ÜST DÜZEY

Yeni C5 Aircross SUV, segmentte üç bağımsız kızaklı, katlanabilir ve geriye yatırılabilir arka koltuk sunan tek SUV olarak kullanıcılara gerçek bir SUV’da gelişmiş bir işlevsellik ve modülerlik seviyesi sunuyor. 580 litre ile 720 litre arasında arasında olan bagaj hacmi de bu segment için bir rekor olurken, geniş ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı başarıyor. Ayrıca araç içindeki koza etkisini güçlendiren akustik lamine ön cam gibi çözümlerle ses yalıtımına da ekstra özen gösterilmiş. Yeni C5 Aircross SUV kullanıcıları; Dur & Kalk işlevine sahip Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi ve Aktif Şerit Takip sistemini birleştiren 2. seviye otonom sürüş sistemi Otoyol Sürüş Destek Sistemi  dahil olmak üzere öncü sürüş destek sisteminden yararlanabiliyor.

Yorum yazın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

NOSTALJİK TEST

2012 yılında İtalya'da Misano Pisti'nde Audi'nin süper otomobili R8'in Plus versiyonunu kullanmıştım.

NOSTALJİK TEST

2010 yılının haziran ayında makyajlı Mazda6 modelini kullanmak için Barselona'ya gitmiştim. Mazda'nın orta sınıftaki modeli hakkındaki görüşlerimi merak ediyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

NOSTALJİK TEST

2008 yılında yeni çıkan Mitsubishi Lancer EVO X’u İspanya-Granada’da test etme fırsatı bulmuşum. Bakalım efsane ralli otomobilinin son yol versiyonu ile ilgili neler dikkatimi...

NOSTALJİK TEST

2008 yılında Renault’un çevre ile ilgili projelerinin tanıtımı için Paris’e gitmiştik. Bütün tanıtım sırasında benim en çok dikkatimi çeken devrim niteliği taşıyan tamamen elektrikle...

Copyright © 2020