Bizi takip edin

Hi, what are you looking for?

HABER

Volvo hızlı şarj geliştirmek İçin Breathe Firmasına Ortak Oluyor

Volvo Cars, Breathe Battery Technologies (Breathe) şirketine ortak olarak patentli ve algoritma destekli şarj yazılımının en son sürümüne erişim sağlayan ilk otomobil şirketi oldu.

Volvo Cars, Breathe tarafından geliştirilen yazılımı kendi bünyesinde geliştirdiği pil yönetim platformuna entegre ederek, şarj teknolojisinin performansını artırmayı, böylelikle daha  hızlı şarj süreleri elde etmeyi, gelişmiş bir sürüş ve şarj deneyimi sunmayı hedefliyor. Volvo Cars, yeni nesil tam elektrikli otomobillerinde kullanmayı planladığı bu teknoloji sayesinde pillerin yüzde 10’dan yüzde 80 şarj durumuna gelme süresini yüzde 30’a kadar* geliştirmeyi hedefliyor. Üstelik, bu geliştirmenin pilin sağlık durumunu etkilememesi ve tüm pil ömrü boyunca sürmesi bekleniyor. Breathe ile gerçekleştirilen bu iş birliği, Volvo Cars’ın kurumsal risk sermayesi şirketi Volvo Cars Teknoloji Fonu aracılıyla yaptığı en son yatırımı temsil ediyor. Bu yatırım ayrıca, Volvo’nun premium elektrikli otomobillerin geliştirilmesine öncülük etme ve 2030 yılı itibariyle sadece tam elektrikli otomobiller üreten bir şirket olma hedeflerini yansıtıyor. Breathe, daha hızlı, daha iyi ve daha sürdürülebilir bir elektrifikasyona katkıda bulunmak amacıyla, pil yönetimi yazılımı geliştiriyor. Londra merkezli bir start-up olarak faaliyet gösteren şirket, tıpkı Volvo Cars gibi elektrikli mobiliteye geçişi hızlandırmayı ve keyifli sürüş deneyimini artırmayı hedefliyor.

Yorum yazın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

NOSTALJİK TEST

2012 yılında İtalya'da Misano Pisti'nde Audi'nin süper otomobili R8'in Plus versiyonunu kullanmıştım.

NOSTALJİK TEST

2010 yılının haziran ayında makyajlı Mazda6 modelini kullanmak için Barselona'ya gitmiştim. Mazda'nın orta sınıftaki modeli hakkındaki görüşlerimi merak ediyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

NOSTALJİK TEST

2008 yılında yeni çıkan Mitsubishi Lancer EVO X’u İspanya-Granada’da test etme fırsatı bulmuşum. Bakalım efsane ralli otomobilinin son yol versiyonu ile ilgili neler dikkatimi...

NOSTALJİK TEST

2008 yılında Renault’un çevre ile ilgili projelerinin tanıtımı için Paris’e gitmiştik. Bütün tanıtım sırasında benim en çok dikkatimi çeken devrim niteliği taşıyan tamamen elektrikle...

Copyright © 2020