Bizi takip edin

Hi, what are you looking for?

MOTOR SPORLARI

BOM Türkiye Karting Şampiyonası 2. Ayak Yarışlarını Tamamladı

Motul 2024 Türkiye Karting Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışlarında BOM Karting takımı üç farklı kategoride dört sporcusuyla rekabet etti ve Zayn Sofuoğlu yine podyuma çıkmayı başardı.

Türkiye Karting Şampiyonası’nın ikinci ayağı için hafta boyunca çalışmalarına yarışların gerçekleşeceği Tuzla Karting Park Pisti’nde devam eden BOM Karting’te Türkiye’nin en genç karting sporcusu unvanına sahip Zayn Sofuoğlu podyuma çıkmayı başardı. Antrenman seanslarında geçirdiği talihsiz kaza sonrası daha da hırslanan Zayn, hafta sonunu TOSFED Micro Destek Kupası’nda üçüncü olarak kapamayı başardı. Kaçış alanının olmadığı dar bir pist olan Tuzla Karting Park Pisti’nde normalden daha çok temas yaşanan yarışlarda; Mini kategoride, BOM Karting sporcuları Efe Ayhan ve Rüzgar Evci iki günü de istedikleri basamaklarda bitiremedi. Pistte zaman zaman rakipleriyle yaşadıkları temaslar sonucunda geriye düşen ancak mücadeleyi bırakmayan sporculardan Efe Ayhan hafta sonunu 10’uncu, son yarışta aracının benzin hortumunun yerinden çıkması nedeniyle yarışa veda eden Rüzgar Evci ise buna rağmen ikinci ayak yarışlarını 12’nci olarak bitirmeyi başardı. Senior kategori sporcusu Sarp Arhan Or, yarışın ikinci ayağında aldığı temasla bir yarışı bitirememesine rağmen hafta sonunu 13’üncü olarak tamamladı. Motul Türkiye Karting Şampiyonası Üçüncü Ayak yarışları 22-23 Haziran‘da İzmit Körfez Pisti’nde yapılacak.

Yorum yazın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

NOSTALJİK TEST

2012 yılında İtalya'da Misano Pisti'nde Audi'nin süper otomobili R8'in Plus versiyonunu kullanmıştım.

NOSTALJİK TEST

2010 yılının haziran ayında makyajlı Mazda6 modelini kullanmak için Barselona'ya gitmiştim. Mazda'nın orta sınıftaki modeli hakkındaki görüşlerimi merak ediyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

NOSTALJİK TEST

2008 yılında yeni çıkan Mitsubishi Lancer EVO X’u İspanya-Granada’da test etme fırsatı bulmuşum. Bakalım efsane ralli otomobilinin son yol versiyonu ile ilgili neler dikkatimi...

NOSTALJİK TEST

2008 yılında Renault’un çevre ile ilgili projelerinin tanıtımı için Paris’e gitmiştik. Bütün tanıtım sırasında benim en çok dikkatimi çeken devrim niteliği taşıyan tamamen elektrikle...

Copyright © 2020