Bizi takip edin

Hi, what are you looking for?

HABER

Lexus UX 300e Türkiye’de

Lexus markasının ilk tam elektrikli modeli olan UX 300e, 1 milyon 750 bin TL’den başlayan fiyatlarla Lexus bayilerindeki yerini aldı.

Lexus, yüzde 100 elektrikli SUV modeli UX 300e’yi Türkiye’de satışa sundu. Lexus markasının ilk tam elektrikli modeli olan UX 300e, 1 milyon 750 bin TL’den başlayan fiyatlarla Lexus bayilerindeki yerini alırken aynı zamanda online.lexus.com.tr adresinden de online olarak rezervasyona açıldı. Ayrıca Lexus UX 300e satın alanlar kullanıcılara, ev tipi şarj ünitesi de hediye ediliyor. Lexus’un C-SUV modeli, estetik tasarımı, konforu, yüksek işçilik kalitesini, performansı ve verimliliği bir arada sunarak yüzde 100 elektrikli keyfini yaşatıyor. Lexus UX 300e’de kullanılan yeni batarya sistemi ile ideal bir menzile sahip yeni model, aynı zamanda yüksek sürüş deneyimi ve rafine bir sürüşle birlikte Lexus Sürüş İmzası’nın elektrikli halini sunuyor. Tek şarjla 440 km menzil sunan UX 300e, 150 KW (204 PS) güç ve 300 Nm tork değerlerine sahip. Sürüş deneyimini daha ileriye taşımak adına elektrik destekli direksiyon ve süspansiyon sisteminde değişiklikler yapılarak daha dinamik bir sürüş elde edildi. Aynı zamanda gövde rijitliği artırılan UX, tabana konumlandırılan bataryaların getirdiği düşük ağırlık merkeziyle birlikte eğlenceli bir sürüş sunuyor. UX modeli, daha iyi ses yalıtımıyla birlikte daha da sessiz hale getirildi ve Lexus’un kendine has sessizliğini yansıtıyor. Verimli ve performanslı sürüşüyle de öne çıkan UX 300e, 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 7.5 saniyede tamamlıyor. 72.8 kWs’lik lityum iyon bataryası, 50 kW DC şarj gücüyle birlikte 1 saat 20 dakikada yüzde 80 kapasiteye kadar şarj edilebiliyor. Lexus, tüm otomobillerinde olduğu gibi elektrikli UX 300e’de de kusursuz güvenilirliğiyle dikkat çekiyor. UX 300e, 4.495 mm uzunluğu, 1.840 mm genişliği, 1545 mm yüksekliği ve 2640 mm aks aralığıyla birlikte geniş bir yaşam alanı sunuyor. Ayrıca 486 litrelik bagaj hacmiyle birlikte bir SUV’un pratikliğini de sağlıyor.

Yorum yazın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

NOSTALJİK TEST

2012 yılında İtalya'da Misano Pisti'nde Audi'nin süper otomobili R8'in Plus versiyonunu kullanmıştım.

NOSTALJİK TEST

2010 yılının haziran ayında makyajlı Mazda6 modelini kullanmak için Barselona'ya gitmiştim. Mazda'nın orta sınıftaki modeli hakkındaki görüşlerimi merak ediyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

NOSTALJİK TEST

2008 yılında yeni çıkan Mitsubishi Lancer EVO X’u İspanya-Granada’da test etme fırsatı bulmuşum. Bakalım efsane ralli otomobilinin son yol versiyonu ile ilgili neler dikkatimi...

NOSTALJİK TEST

2008 yılında Renault’un çevre ile ilgili projelerinin tanıtımı için Paris’e gitmiştik. Bütün tanıtım sırasında benim en çok dikkatimi çeken devrim niteliği taşıyan tamamen elektrikle...

Copyright © 2020